juuni, 2021

19juun(juun 19)19:00Jakobi Mäe Teatristuudio “Lõikuspeo tantsud”

Rohkem

Sündmuse detailid

Lõikuspeo tantsud 19, 20, 25, 26, 27, 28 juuni kell 19.00 Luke mõisa Kultuuriaidas

Brian Friel

Tõlkinud Joel Sang

Mängivad Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased

Ühel päeval läheb Micheal tagasi oma lapsepõlve koju – mahajäetud, räämas, väikesesse majasse Ballybegi külas Donnegalis. Tagasi oma kunagises kodus, juurte juures, otsib Micheal vastust küsimusele, miks läks kunagi kõik nii, nagu läks.

Ta läheb oma mälus tagasi aastasse 1936, kus ta oli 7-aastane ning elas koos oma ema ja nelja tädiga, kes olid aja kiirele liikumisele jalgu jäämas. Siis aga tuleb missionilt koju nende vend Isa Jack, kelle saabumisest nad usuvad kõike muutuvat. Ka seda, et nende aeg ja noorus võivad tulla tagasi. Et näivusest saab reaalsus.

Kuid aeg liigub edasi liiga kiiresti ja ei pöördu. Kuidas elada, kui avastad, et sinu aeg on möödas või et seda ei tulnudki? Kas avada silmad ja tunnistada tõde või elada oma loodud reaalsuses, kus kõik võibki tunduda lihtsam?

Brian Friel on Iirima üks tuntuimad näitekirjanikke ning tema 1990. aastal loodud näidend „Lõikuspeo tantsud“ (Dancing at Lughnasa) on võitnud palju auhindu ning on Eesti teatrisõpradele tuntud läbi mitme lavastuse. 1998. aastal sündis näidendist ka Pat O´Conneri tõlgenduses filmiversioon.

Aeg

19 (Laupäev) 19:00

Asukoht

Luke mõisa kultuuriait

Luke mõis

Korraldaja

Luke mõis 37255689096 e-post info@lukemois.ee

X
X
X