juuni, 2021

02juun(juun 2)00:0030juul(juul 30)00:00Nõo kirikus saab vaadata fotonäitust „Imeline Island“

Rohkem

Sündmuse detailid

Näitust saab vaadata kiriku latioleku aegadel

Näituse autor fotograaf Elle Mets tutvustab ennast ja oma töid järgnevalt:
Olen pärit väikelinnast Türilt. Erialalt olen eesti keele õpetaja ja igapäevaselt ametis ühes Tartu üldhariduskoolis. Mulle meeldivad elus väga paljud asjad – reisimine, lugemine, koorilaul, kunst – nii vaatamise kui isetegemise poolelt – ja igasugune loov tegevus. Aga minu suurimaks kireks on fotograafia, millega olen tegelenud juba mitukümmend aastat. Loomulikult lummab mind loodus, aga ajapikku on järjest enam hakanud paeluma just linnaelu jäädvustamine kõigis oma mitmekesisuses ning muidugi inimene ise! Märkimata ei saa ka jätta, et jumaldan Eestimaa saari ning igal aastal teen loendamatuid fototuure nii tuntud kui vähemtuntud saartele.
Sellest, mis kaameraga maailma avastades on objektiivi jäänud, olen varemgi näitusi koostanud. Nii isik- kui ühisnäitusi on olnud praeguseks kokku kaugelt üle saja. Praegugi on Eestimaal liikvel lisaks käesolevale väljapanekule fotonäitus Assooridest ja ühisnäitus „Saarte lumm“ Prangli ja Keri saarest.
Ilmselt on paljud meist kordki elus ihanud oma silmaga näha Islandit. Selle müstilise saarega keset Atlandi ookeani on seotud palju lugusid ja nähtusi, mis meie reaalsusetajuga kuidagi ei taha haakuda. Tahaks ju ikka päris ise näha-katsuda-kogeda, mis on see müstiline vettpurskav geiser, kuidas saab keset südasuve liustikujärvel jääpankade vahel triivida, rääkimata vulkaaniliste mägede pidevast ähvardavast kohalolekutunnetusest.
Nüüd, mil mul endal õnnestus möödunud suvel ise Islandil tuuritamas käia, sain sealt kaasa sellise emotsioonidetulva, mida lihtsalt pidin kellegagi jagama. Ja loomulikult pildikeeles, mis on mulle kõige südamelähedasem. See oligi käesoleva näituse tõukejõuks. Eredaid elamusi imelisel Islandil!
Näitus „Imeline Island“ on valminud koostöös Tartu Linnaraamatukogu Annelinna harukogu ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega. Näitusega saab mais-juunis tutvuda Nõo kirikus, soovijatel on võimalik näitust edaspidi laenutada (Elle Mets ellemets@gmail.com , Madis Kanarbik madis.kanarbik@norden.ee).

Aeg

Juuni 2 (Kolmapäev) 00:00 - Juuli 30 (Reede) 00:00

Asukoht

Nõo Püha Laurentsiuse kirik

Tartu tn 2 Nõo alevik Tartumaa

X
X
X