september, 2019

27sep19:0022:00Teadlaste öö festival TÜ Tartu observatooriumisTeadlaste ööl on observatooriumis avalik vaatlusõhtu, mis annab võimaluse öötaevast uudistada. Peale selle ootame külastajaid meie õueala atraktsioonidega tutvuma, teadlastega kohtuma ja meisterdama. Avatud on Põhjamaade suurima teleskoobi torn, Stellaariumi ruumid ning peamaja.

Rohkem

Sündmuse detailid

Ka tänavusel Teadlaste Öö festivalil ootab TÜ Tartu observatoorium kõiki külla kosmosega tutvuma ja kosmoseteemalist muusikat nautima! Kae kosmoseteaduse ja -tehnoloogia uusimaid saavutusi ning uuri, mida teevad kosmoseteadlased!

Teadlaste ööl on observatooriumis avalik vaatlusõhtu, mis annab võimaluse öötaevast uudistada. Peale selle ootame külastajaid meie õueala atraktsioonidega tutvuma, teadlastega kohtuma ja meisterdama. Avatud on Põhjamaade suurima teleskoobi torn, Stellaariumi ruumid ning peamaja.

Üles astub ka observaooriumi bänd: ainus bänd Eestis, kuhu kuuluvad kosmoseteadlased ja mis mängib valdavalt just kosmoseteemalisi lugusid!

KAVA

Suure teleskoobi tornis ja õuealal

Alates 19.00-st tähtede vaatlemine 1,5 m teleskoobiga.
Visuaalne taevavaatlus – uurime, missugused tähtkujud on vaatlemise hetkel nähtavad.
(Pilvise ilma korral küll vaadelda ei saa, aga teleskoopi uudistada siiski!)

Tornis asuvas Stellaariumis
* virtuaalplanetaariumi programm „Starry Night“;
* ekspositsiooniga tutvumine ja arutelud astronoomidega;
* huvitavad astronoomiateemalised videod.

Peahoones (avatud iga ilmaga)

19.00 Kontsert (Tartu observatooriumi bänd)
19.30 Teaduslik loeng kogu perele
20.00 Võimalik pildistada kosmost meie automaatteleskoobiga
20.00 Film „Kuidas ehitada kosmoselaeva?“

Kogu õhtu jooksul saab peahoones tutvuda kosmosetehnoloogia laborite ja teenusetega, katsetada satelliiti, osaleda töötubades ja uudistada kahte näitust: nii loodusteemalist fotonäitust kui ka kaugseirepiltidest koostatud rändnäitust „Tere, Maa!“.

Teadlaste öö festival on teadust populariseerivate ettevõtmiste sari, mille tipphetk on reedel, 27. septembril aset leidev üle-euroopaline teadlaste öö. Vaata lähemalt: http://www.teadlasteoo.ee/et.

Aeg

(Reede) 19:00 - 22:00

Asukoht

Tõravere

Tartumaa Tõravere alevik Torni 4

Korraldaja

TÜ Tartu observatooriummare.ruusalepp@to.ee, kalju.annuk@to.ee Observatooriumi 1, 61602 Tõravere

X
X
X